Elena Risteska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Best Macedonian fanforum for Elena Risteska
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Intrevjua :D

Go down 
AuthorMessage
elenasweet
Admin
elenasweet


Posts : 38
Join date : 2009-01-01
Age : 28
Location : Skopje

Intrevjua :D Empty
PostSubject: Intrevjua :D   Intrevjua :D EmptySun Mar 01, 2009 11:03 am

Owde ke gi stavame intervjuata so Elena Very Happy
Back to top Go down
https://elenaristeskafans.forumotion.com
elenasweet
Admin
elenasweet


Posts : 38
Join date : 2009-01-01
Age : 28
Location : Skopje

Intrevjua :D Empty
PostSubject: Re: Intrevjua :D   Intrevjua :D EmptySun Mar 01, 2009 11:06 am

Како преку ноќ постана звезда?
Не беше преку ноќ. За се е "крива" емисијата по името "Потрага по нова звезда", прво шоу од тој тип во Македонија. Учествуваа 3.000 кандидати, а јас во самото финале го освоив првото место пеејќи ја песната "Она другото". Така започна мојата музичка кариера. Првата награда беше договор со продукциската куќа М2 кој трае и после 5 години.



Како те пречекаа Македонците после песната "Нинанајна" и најдобриот пласман на Македонија на Евровизија?
Беше тоа незаборавен дочек, а за мене лично тоа беше огромно искуство затоа што ме видоа повејќе од милијарда гледачи. Интересно е тоа што во просек имав повејќе од 50 интервјуа дневно. После мојот настап ме повикаа надвор каде што ме чекаа 40 грчки новинари со многу прашања.


Дали си имала некаков малер на турнеите?
Секогаш ги има. Еднаш ја заборавив гардеробата и без нејзе се вратив во Македонија. Во Чешка во текот на мај се капевне во отворен базен. Неморам да објаснувам колку беше ладно, но ние добро се забавуваме ...


ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЈЌЕ ВО НОВИОТ БРОЈ НА FHM

....................

Prva dama FHM-a - ELENA RISTESKA
Ubavo devojče...
Devojka koja je nastupala pre Rollingstonesa! U januaru izlazi njen novi album tako da se potrudite da je dobro zapamtite!



Kako si preko noći postala zvezda?
Nije bilo preko noći. Za sve je "kriva" emisija pod nazivom "Potraga za novom zvezdom", prvi šou te vrste u Makedoniji. Učestvovalo je 3.000 kandidata, a ja sam u samom finalu osvojila prvo mesto pevajući pesmu "Ona drugoto". Tako je započela moja muzička karijera. Prva nagrada bila je ugovor sa produkcijskom kucom M2 koji traje i posle 5 godina.



Kako su te Makedonci dočekali posle pesme "Ninanajna" i najboljeg plasmana Makedonije na Evroviziji?
Bio je to nezaboravan doček, a za mene lično bilo je to ogromno iskustvo jer me je videlo više od milijarde gledalaca. Interesantno je to što sa imala u proseku 50 intervjua dnevno. Posle mog nastupa pozvali su me napolje gde me je čekalo 40 grčkih novinara sa unakrsnim pitanjima...



Da li si imala nekekav peh na turneji?
Stalno ih ima. Jednom sam zaboravila nošnju i bez nje se vratila u Makedoniju. U Češkoj smo se tokom maja kupali u otvorenim bazenima. Ne moram objašnjavati koliko je bilo hladno, ali mi smo se dobro zabavljali...

...

PROČITAJTE VIŠE U NOVOM BROJU FHM-a »
Back to top Go down
https://elenaristeskafans.forumotion.com
 
Intrevjua :D
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Elena Risteska :: Elena Risteska :: Novost-
Jump to: